• Špica guláš 2017

• Vo Vysokých Tatrách sa opäť varil guláš

Tradične, aj tento rok sa konala súťaž vo varení kotlikového gulášu s názvom Špica guláš. Jeho 18-tému ročníku, v sobotu 16.09.2017 počasie veľmi neprialo, no aj napriek tomu snaha a odhodlanie uvariť ten najlepší guláš, súťažiacim nechýbali. O priazeň chuťových pohárikov štvorice porotcov v Tatranských Zruboch bojovalo deväť dvojíc, ktoré boli rozdelené do troch kategórií. V juniorskej sa predstavili študenti stredných hotelových, odborných a učňovských škôl. V seniorskej o najlepší Špica guláš 2017 bojovali profesionáli i gurmáni - nekuchári. Pred zrakmi poroty i divákov museli pripraviť päť porcií gulášu, hodnotila sa nielen chuť, ale i originalita. Body porota prideľovala za netradičné suroviny, ale i za nevšedné servírovanie. Práve tým zaujali i žiaci tretieho ročníka SOŠ -Horný Smokovec, Marek Karnafel a Daniel Rybovič, ktorí sa na súťaž pripravovali pod odborným vedením Mgr. Michaely Smoleňákovej svedomito a zodpovedne.

,,Tatranský guláš s hubovými haluškami a brusnicami “ rozvoňal zlaté 1. miesto.

Víťazom srdečne gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy.